Sosyal Medyadan Nasıl Büyük Hit Çekeriz (Günlük)

'Bana Hit Lazım' forumunda AsiSeo tarafından 31 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. AsiSeo

AsiSeo Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba arkadaşlar öyle siteler var ki sosyal medyadan (facebook, twitter vss..) günlük 100 k - 1 m ye kadar hit çeken siteler var bunun altyapısnı nasıl oluşturuyorlar.

Çok önemli bir konu aslında bilen arkadalar anlatırsa sevinirim bir çok kişinin işine yarayacaktır.

2. The-Doctor

The-Doctor Kayıtlı Kullanıcı

Facebookta öne çıkarılan paylaşımlar ödenen ücrete ve takipçi sayısına göre çok yüksek gösterimler alabiliyor. Her gün 10-15 haber öne çıkartırsan büyük bir hit elde etmiş olursun. Bir de o sitelerin zaten sosyal medyada takipçisi vardır, onlar da eklenince büyük bir hit elde etmesi mümkün.
    Mesela:

Ancak paylaştığın içerik kaliteliyse ve ilgi çekiciyse bundan çok daha fazla da organik hit alırsın.

3. barvc

barvc Kayıtlı Kullanıcı

Yatırım sonucu olan şey bunlar. Dediğiniz rakamlar reklam sonucu yada satın alınan(reklam verilen) sayfa-gruplar aracılığı ile olmakta.

Belli programları kullanarak reklamsız da trafik çekimi olur ama rakamlar söylediğiniz düzeyde olmaz.

4. player01

player01 Kayıtlı Kullanıcı

bir de twitterda ban yemeden nasıl paylaşım yapılıyor. twitterda bağlantı paylaştığımda linke tıklanınca kimlik avı dolandırıcılığı uyarısı veriyor. bunu nasıl düzeltebiliriz?

5. The-Doctor

Ben sürekli twitterda link paylaşıyorum bi sıkıntı olmuyor. Belki sitenizde bir guvenlik sıkıntısı vardır.

6. player01

google+ da paylaşıyorum öyle bir uyarı vermiyor olmuyor. sadece twitterda sorun.. yine de bir güvenlik sorunu olabilir mi?

7. The-Doctor

Hesabıniz çok yeni ve sürekli link paylaşıyor olabilir misiniz?

8. player01

evet yeniydi ve günde 3-4 link paylaşıyordum. peki geri çevirmenin yolu var mı?

9. Mutluhan

Mutluhan Kayıtlı Kullanıcı

1-2 tane aktif sayfa alıp yola koyulmak gerek.

10. yasaronal

yasaronal Kayıtlı Kullanıcı

Bu konu üzerinde forumdaki uzman kişilerde yorumda bulunursa hepimiz öğrenmiş oluruz. Ama kişisel görüşüm bu ilk fitili kendi çevreleri, daha sonra işi çözmüş olarak ilgi çekici paylaşımlar yapmak geliyor. Yani insanları duraksatmadan paylaş butonuna götürecek paylaşımlar. Arada banada denk geliyor. Ama ben Facebook da paylaş butonunu çok sevmeyen biriyim :).

11. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

sosyal medya için güncel haberler ve viral reklam çok önemli hit için

12. Escan Çilingir

Escan Çilingir Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar birde ban yemeden günlük kaç adet yayın yapmamız gerekir bileniniz varmı, kriter nedir? Bazı sitelerin günlük 10 - 15 in üzerinde haber v.s. paylaştığını görüyorum. Sanırım birde bu paylaşımların arasına farklı site ve konulardan da metin serpiştiriyorlar. Buda tekbir siteye değil de genel olarak çalışıldığını sağlamak amaçlı olabilir mi?

13. player01

The site you were trying to visit may be unsafe! twitterdan link paylaştığımda linke tıklanınca bu mesaj görünüyor. bunu nasıl düzeltebilirim?? cevap verebilecek biri var mı? teşekkürler..

14. ahmet tutak

ahmet tutak Kayıtlı Kullanıcı

facebook ücret fiyatları ne kadar misal bir haber paylaştık tıklama başınamı fiyat düşünüyor?

15. grafen

grafen Kayıtlı Kullanıcı

Ister tıklama başı isterseniz de gösterim başı ödeme alıyor.

16. ahmet tutak

ahmet tutak Kayıtlı Kullanıcı

bir konuda ne kadar gidiyor misal? 1000 kişi gösterim yaptı diyelim? 10TL felan gidiyormu

17. grafen

grafen Kayıtlı Kullanıcı

Gecen hafta bir reklam verdim tıklama başı 40 krs para aldı her tıkda.1000 gosterime de yaklasık 20 krs odersiniz

18. Red

Red Kayıtlı Kullanıcı

Valla dediğiniz gibi önemli bir konu facede indirimli reklam verme olayı vardı ne oldu o bileniniz varmı? şimdi face sayfası reklamımı versek iyi olur yoksa site reklamımı tabi birde gösterim ve tıklama başına reklam verme var önerileriniz nedir.

19. saathane

saathane Kayıtlı Kullanıcı

önemli bir konu benim için takip edeceğim.

bir de şöyle bir katkı yapmak istiyorum. video olarak verilan reklamlar resim veya link olanlardan daha fazla gösterim alıyor aynı ücretlere. ve daha iyi dönüş veriyor. özellikle site mobil optimizasyon yapılmışsa.

20. bigcenk

bigcenk Kayıtlı Kullanıcı

Bir kaç gündür bu hadiseyi inceliyorum. Facebook sayfalarında paylaşılanların goruntulenmesi çok az. Facebook biraz fazla goruntulenen paylaşım olunca hemen reklam teklifini çıkarıyor onune. Yani ücret karşılığı daha fazla gosterim yaparım ama para vermezsen bundan fazlasını bekleme diyor. Paylaşımlarda kullanılan hashtag ler çok faydalı olmuyor. Bir kaç blog yazısında gördüm negatif etki yaptığını soyluyorlar. Mesela fotoğraf paylaşırken altına eklenen linkler de çok faydalı değil. Bilinir olmak için sade gorseller daha etkili oluyormuş. Bende denedim biraz daha etkili oldu. Ayrıca konu ile alakalı gruplar çok önemli. Uyesi çok olan gruplarda paylaşım yapmak geri dönüşü yüksek bir uygulama. Geçenlerde bir yazıda okudum. Facebook reklamlarının inceliklerini anlatıyordu. Uyguladım faydasını gördüm. Adres aklımda değil şu an daha sonra link paylaşırım.

Bu Sayfayı Paylaş