Taşıma yaparken fotoların yazı karakterinin bozulması

'Soru Cevap' forumunda Heisenberg tarafından 29 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba
    Dün bi siteyi bi scriptten diğerine taşıma yaptım 7000 civarı foto var her şey sorunsuz oldu ama tek sorun bazı fotoların isimlerinin karakter hatası vermesi o yüzden 300 400 resimi görmüyor site, resimlerin isimlerini düzeltince görüyor, hosttaki isimlerinde türkçe karakter hatası olan resimleri düzeltmenin bir yolu var mı örnek resim koyuyorum

2. Muzo

Muzo Kayıtlı Kullanıcı

Aklıma şu yöntem geldi. Hangi karakter setini kullandığını öğren resimlerin. Sonra ufak bir php script yaz isimleri tekrardan düzenleyip kaydet.

3. Heisenberg

öyle bi yöntem geldi aklıma hocam ama çok resim var yanlışlıkla doğru olanlarıda bozmayalım 300 resim için

4. Muzo

Muzo Kayıtlı Kullanıcı

deneme yapacaksın işte :) farklı bir klasore taşı ordan deneme yap. htaccess ile yönlendirebilirsin directoryi . eğer düzgün ise orcinal dosya ile değiştirirsin.

Peki eski yerde resimler düzgün mü halen? Yoksa silindi o host.

5. Heisenberg

eski scripti sildim :D teşekkürler bi deneme yapayım bakalım olmazsa bi adam tutup değiştirtcem artık resimleri tek tek

6. Muzo

Muzo Kayıtlı Kullanıcı

Yardımcı olabilirim bu konuda sana. (script konusunda) skype adresini pm ile gönder bakalım :)

7. Heisenberg

tamam hocam hallettik, veritabanındaki resim yollarınının karakterlerinide bozdum :D otomatikmen tanıdı :D

okursan bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş