Tedarikçi Arıyorum

'Proje Önerileri' forumunda caneralcilioglu tarafından 6 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. caneralcilioglu

  caneralcilioglu Kayıtlı Kullanıcı

  Selamlar,
  Bebek giyim üzerine E-Ticaret projesine girmeyi düşünüyorum. Sistemi kendim kodlayacağım ilgilenecek sistemi çalıştıracak personel de hazır. Ancak tedarikçi bulma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Firma kurmak şirket açmak gibi resmi işlerle ilk etapta uğraşmak istemiyorum bunun yerine sermayeyi reklam ve altyapıya harcamayı düşünüyorum. Kargo ve faturalandırma tedarikçi tarafından yapılacak. Bu şekilde çalışan arkadaşlar varmı ? Kanunen aleyhimize bilmediğimiz bir kanun varmı? Ve en çok ihtiyacım olan bildiğiniz güvenilir bebek ürünleri tedarikçisi varmı ?

  Şimdiden teşekkürler..
   
  ahmet tutak bunu beğendi.
 2. ahmet tutak

  ahmet tutak Kayıtlı Kullanıcı

  takipteyim hocam
   
 3. ufuk

  ufuk Kayıtlı Kullanıcı

  Kanunen Yapmanız yasak Vergi dairesine kayıt olmadan fakat. Çünkü E-Ticaret sitenizden ürün sattığınızda nasıl fatura keseceksiniz, ve kargoyla nasıl ibraz edeceksiniz, diyelimki sattınız , kargoylada gönderdiniz. alıcı ürünü beğenmedi arızalı veya farklı bir teknik sorun çıktı. size gıcık kaptı mesela gitti vergi dairesine şikayet etti. ozman sakatları oynamaya ve cezaları tc. numaranıza kesmeye gelirler, gerçi gelmezde makbuzunu adresinize gönderirler.Bence Resmiyet yapmadan bu işi yapmayın.
   
  caneralcilioglu bunu beğendi.
 4. caneralcilioglu

  caneralcilioglu Kayıtlı Kullanıcı

  Bu konuyu bende düşündüm. Hatta kamu da 30 yıl tecrübe edinmiş babam ile de istişare ettik. Şu şekilde çalışmayı düşünüyoruz, tedarikçi faturayı keser ve kargo tedarikçi a firması b firması üzerinden faturalı bir şekilde kargolanır. Bende bu satış üzerinden komisyonumu alırım şeklinde düşünüyorum. Bu şekilde çalışan bir çok firmanın olduğunu da biliyorum. Ancak girmek istediğim sektörde tedarikçi bulma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Satmak için satın aldığım alan adını bu şekilde değerlendirmeyi düşünüyoruz ancak elimizde kısıtlı bütçe ile bunu kendi firmamız üzerinden vergi levhası alarak resmileştirerek yapabilecek ve tüm bunları da yapmışken stok yapacak bütçemiz yok. Bu şekilde bir çalışma sistemi düşünüyoruz ama ne kadar başarılı olabiliriz o konuda şüpheliyim. Önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum, özellikle alternatif önerebileceğiniz çalışma şekilleri var ise paylaşırsanız sevinirim..
   
 5. oki

  oki Kayıtlı Kullanıcı

  Bu hizmete Drop Ship deniyor. Dünyada çok yaygın, Türkiye'de de sayıları artmaya başladı. Sadece bebek ürünleri değil, çok değişik ürünleri de istediğiniz zaman ekleyebilirsiniz. Üreticilerden bayiliği drop ship firması alıyor, sizin ayrıca bayilikle uğraşmanız da gerekmiyor.

  Elbette bu sistem kar marjını oldukça düşürüyor. Fakat bu şekilde angaryalarla uğraşmadan başlayıp, ileride satışlar artarsa üreticiden direk bayilik alarak devam edilebilir. Pazarlama alanında iddialı olanların risksiz şekilde kendisini deneyebileceği bir yöntem.

  Belli bir firma tavsiyem yok, kendim çalışmadım çünkü. İnternetten araştırıp, başlangıç için düşük maliyetli bir firma bulunabilir.
   

Bu Sayfayı Paylaş