Twitter Oto Takip-Unf ve Diğer Kodlar

'Keşfim Var' forumunda Emre tarafından 8 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Emre

Emre Kayıtlı Kullanıcı

Merhabalar,

Konuyu uzatmıcam. Takibe takip yöntemi ile Twitter hesabı kasıyorsanız ve bir fenomen haline getirmeye çalışıyorsanız sizi takip etmeyenlerin takibini bırakmak önemli. Veya hızlı bir şekilde insanları takip etmek. Lafı uzatmadan sizlere Twitter sistemlerine para kaptırmamanız için bir kaç koddan bahsedicem.

Yapmanız gereken Google Chrome, Opera ve Yandex gibi tarayıcılarda sağ tık yaparak "Öğeyi Denetle" demek. Daha sonra "Console" sekmesine gelmek ve aşağıdaki kodu yapıştırmak. Örneğin; büyük bir profilin takipçilerini takip etmek istediğinizde;

Kod:
    __cnt__=0; jQuery('.stream span.button-text, span.follow-text').each(function  (i, ele) { ele = jQuery(ele); if (ele.css('display')!='block')  {console.log('already following:', i); return;} setTimeout(function () {ele.click();}, __cnt__++*500); });
    Takip etmek istediğiniz kişilerin ne kadar çok olmasını istiyorsanız sayfayı o kadar çok aşağı kaydırın. İyi güzel de ben bu sayfayı aşağı kaydırma ameleliğini sevmedim diyorsanız aşağıdaki kod sizin için sayfayı aşağı kaydıracaktır.

Kod:
    $(document).ready(function () {
        var zamanlayici = false;
        zamanlayici = setInterval(function () {
            var sayfaKaydirma = $(window).scrollTop();
            if (sayfaKaydirma + $(window).height() == $(document).height() || sayfaKaydirma + $(window).height() > 90000
            ) {
                clearInterval(zamanlayici);
            } else {
                sayfaKaydirma = sayfaKaydirma + 2000;
                $('html, body').animate({
                    scrollTop: sayfaKaydirma
                }, 1);
            }
        }, 570);
    });
    Sayfa kaydırma işlemini yaptıktan sonra oto takip kodunu hemen kullanabilirsiniz.

Peki buraya kadar güzel... Peki sizin takip ettiğiniz ancak size geri dönüş yapmayan kişilerin takibini nasıl bırakacaksınız? Aşağıdaki kodumuz sayesinde bunu yapmak da gayet mümkün. Öncelikle sizin takibinize geri dönüş yapmayan kişileri bulmak için Profilinize ve oradan da takip ettiğiniz kişiler sayfasına gidin. Daha sonra aşağıdaki kodu "Öğeyi Denetle" ve "Console" sekmelerinden seçin ve kodu yapıştırın. Hepsi bu kadar geçmiş olsun.

Kod:
    setInterval(function() {
    $(".FollowStatus").each(function(){
    $(this).parents(".Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10").remove();
    });
    $("div:not(.not-following) > .user-actions-follow-button").click();
    }, 20000);
    setInterval(function() {
    $(".Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10").remove();
    }, 30000);
    setInterval(function() {
    window.scrollTo(0,document.body.scrollBottom);
    },5000);
    setInterval(function() {
    window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight);
    },1000);
    Aceleyle yazdım. Bu forumun ve Samet hocamın bilgi paylaşımındaki samimiyetine fazlasıyla inandığım için bu forumun işe yarar bilgilerle dolmasını temenni ediyorum. Kolay gelsin herkese.

2. cryptosam

cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

Çalışıyorsa müthiş bir paylaşım. Deneyeceğim.

3. mtasdemir

mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

Bıravaaa :)

4. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

müthiş teşekkürler :)

5. piamin

piamin Kayıtlı Kullanıcı

Deneyen var mı?

6. okursan

evet ben denedim çalışıyor

7. radamita

radamita Kayıtlı Kullanıcı

Takip bırakma işi, bilgisayarınızın performansını düşürüyor. Haberiniz olsun.

8. elegan

elegan Kayıtlı Kullanıcı

çalışmakta. teşekkürler..

tek sıkıntı oto takip aşamasında bilgisayar bir hayli kasıyor.

9. Emre

Emre Kayıtlı Kullanıcı

Ben kullanıyorum ve fazlasıyla da işime yarıyor Samet hocam. Herkes kullanabilir. :)

10. serdar41

serdar41 Kayıtlı Kullanıcı

Hocam paylaşımın için teşekkürler yanlız hesabın bloke olması kapanması oluyor mu acaba?

11. okursan

Abartmadıkça birşey olmaz. Zaten ikibin takipçiniz olmadan siz ikibin üzeri kişiyi takip edemiyorsunuz. Birden ikibin follow atmak yerine 200-300 az az gidip bir iki gün sonra geri takip etmeyenleri temizlemek iyi olabilir. Ben öyle yapıyorum :)

CSUM bunu beğendi.
  12. oalatumur

oalatumur Kayıtlı Kullanıcı

teşekurler hocam, guzel bılgı vermıssın

13. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

edit: tamam çalıştırabildim harika bişeymiş teşekkürler :)

Son düzenleme: 8 Aralık 2014
  14. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

ufak bir nokta var onun için bir çözüm var mı, benim takip ettiğim ama beni takip etmeyen hesaplar var ben onları genede takip etmek istiyorum, kodla takip etmeyenleri kaldırınca onlarda gidiyor onlar için bir şey yapılabilir mi

15. elegan

elegan Kayıtlı Kullanıcı

emre acaba bunu tumblra nasıl uyarlarız?

16. Emre

Emre Kayıtlı Kullanıcı

Hesabın bloke olması gibi bir durumla karşılaşmadım ben işlemi 1 kere yaptıktan sonra 24 saat bekliyorum daha sonra tekrar yapıyorum.

@Heisenberg;

Hocam ne demek istediğinizi anlayamadım?

@elegan;

Bu konuda bir bilgim veya fikrim bulunmuyor, malesef.

17. goktepe

goktepe Kayıtlı Kullanıcı

bencede çok abartmayın arkadaşlar twitter bir kere benim hesabımı hızlı bir şekilde takipçi artırmak ve takipçileri bırakarak fayda sağlamak sebebiyle banladı Allahtan birkaç gün önce gerçekten hesap hacklenmiştide onu bahane edip kurtarmıştım

18. goktepe

goktepe Kayıtlı Kullanıcı

işe yarıyor çok teşekkürler

19. smnkz

smnkz Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun bugün başladım bende takipe takip olayına 100 kişiyi takip ettim sıkıldım. Süper oldu benim için bu paylaşım. Akşam deneyeceğim.

20. Csx Network

Csx Network Kayıtlı Kullanıcı

Sağolun hocam çalışıyor özellikle takip etmeyeni takipten çık kodu baya bi hoşuma gitti, ama tarayıcı kasmaya başlıyo bi süre sonra arada sayfayı yenilemek gerekiyor

Bu Sayfayı Paylaş