Validator W3 Hatalarını Düzeltmek Hk.

'Lak Lak' forumunda sifahocasi tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. sifahocasi

sifahocasi Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar; Validator yardımıyla sitemde ki hataları görmek için yaptığım taramada 9 hata buldum.

Line :32 Column: 85 diyor mesela. Bu bahsettiği yol hangi klasörün/dosyanın içinde dizini bulmama yardımcı olur musunuz?

Sizinde görebilmeniz için kontrol linki : http://validator.w3.org/check?uri=h...(detect+automatically)&doctype=Inline&group=0

Sitem şuan 20 saniyede açılıyor. Hataları giderip sorununu benden kaynaklı olup olmadığını öğrenmem gerekiyor. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

2. sehriatlantis

sehriatlantis Kayıtlı Kullanıcı

bu hataların açılış hızınızı çok etkileyeceğini sanmıyorum.

3. sifahocasi

sifahocasi Kayıtlı Kullanıcı

Olsun ben yine de elimden geldiğince düzelteyim. Suçu sunucuya atmadan kendi suçlarımı düzelteyim :)

4. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

Oradaki hatalar ve uyarılar anasayfanızın html çıktısı üzerindeki satır ve sütun numaraları. Mesela;

Burada diyor ki meta elementinin içinde itemprop özelliği gözüküyor. Bu benim kayıtlarıma göre uygun değil bunları kaldır. Buradan ne anlamalıyız? Meta etiketi sitenin head bölümündedir. O halde head kısmını oluşturan tema dosyanızda itemprop 'lu kısımları kaldırırsak sorun çözülecektir.

Böyle böyle üzerine düşüp hemen hepsini düzeltebilirsiniz.

5. Escan Çilingir

Escan Çilingir Kayıtlı Kullanıcı

Bu iş için sanırım biraz kodlama bilgisinede ihtiyaç var. Bende bu hataları kendim el ile düzeltmek istediğimde bir hata düzeltip tekrar arama yaptığımda bu sefer farklı hatalarla karşılaşıyordum. Düzeltebildiklerimi düzelttim gerikalanlarıda bıraktım öylece.. :)

6. yerdemli

yerdemli Kayıtlı Kullanıcı

@sifahocasi verdiğin bağlantıda Line 32'de bir hata göstermiyor. Değişiklik yapıp düzelttin mi?

Bu arada başka hatalar var. Misal http://grab.by/DYBI adresindeki ekran görüntüsüne bakarsan
    <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, maximum-scale=1">
    olan satırın sonuna / eklenmesini istiyor. Yani aşağıdaki gibi olmalı.
    <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, maximum-scale=1" />

Kapatılmayan etiketler (yani img, br, hr vb.) biterken /> şeklinde kapatılmalı.

Bu Sayfayı Paylaş