Wallpaper Sitesine Seo

'Soru Cevap' forumunda Secret tarafından 6 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. Secret

  Secret Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba arkadaşlar,

  Bir wallpaper sitesi açtım yaklaşık 1 ay gibi bir süre oldu açalı. Günlük düzenli olarak 1-3 adet galeri şeklinde konu açıyorum(1 galeride 10-20 arası wallpaper oluyor, konu şeklinde açıyorum) ve özgün olarak 2-3 cümlelik açıklama giriyorum. Henüz link, tanıtım yazısı vs. işlerine bulaşmadım (pek anlamamda zaten). Şimdiye kadar bazı konuları reddit, facebook, stumbleupon, deviantart gibi sitelere bazı wallpaperleri yükleyerek siteye link verdim.

  Önerileriniz nedir, ne gibi bir yol izlemeliyim ?

  Teşekkürler.
   
 2. SiyahGiyen

  SiyahGiyen Moderatör

  Resimler üzerine kurulu sosyal ağlarda daha çok yer almaya çalışın. Doğru kategorilerle iyi bir takipçi kitlesi yakalabilirsiniz. (Flickr, pinterest, tumblr gibi).
  Ayrıca görsellerden hit alabileceğin resimlere ufak çalışmalar yapabilirsin. Örneğin film afişleri ile ilgili blogger açabilirsiniz. Buradan düzgün içerik girerek resime link verebilirsiniz. (sitenizinadresi.com/resmin adresi şeklinde link verebilirsiniz.)
   
  Secret bunu beğendi.
 3. Heisenberg

  Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

  resim dosyalarının isimlerinin resimle alakalı olması google görsellerden bayaa hit almana yarayabilir
  hangi scripti ve nasıl bir hostingi kullanıyorsunuz hocam
   
  Secret bunu beğendi.
 4. Secret

  Secret Kayıtlı Kullanıcı

  Tüm resimler alt etiketli bir şekilde yayınlanıyor. Resim dosyaları sunucuya atılıyor ve hepsi için resim-ismi-1, resim-ismi-2 gibi isimler giriliyor hocam. Wordpress kullanıyorum. Responsive, sade ve bir okadar da kullanışlı bir tema oluşturdum kendime.. %70 özgün diyebilirim.
   
 5. Heisenberg

  Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

  aynen resim-ismi-1 şeklinde olması önemli resim ismi başka resimlerle çakışsa bile orada ki kod özgünlük sağlamış oluyor, sunucu önemli nasıl bir sunucu da barınıyor fotolar, sakıncası yoksa site ismini verirmisin inceliyim
   
 6. Secret

  Secret Kayıtlı Kullanıcı

  Peki paravan, tanıtım yazısı ve link gibi işlemlere ne zaman başlamamı önerirsiniz ?
   
 7. SiyahGiyen

  SiyahGiyen Moderatör

  Bu konuda inisiyatif tamamen site sahibindedir. Paravanlarınızın yeterince güçlendiğini düşündüğünüzde başlayabilirsiniz. Bu sitelere tam olarak paravan olarak bakmayın. Alt siteler olarak bakmak çok daha iyi olur. filmafisleri.com isminde bir site açıp bunun hit aldığını gördükten sonra ana siteye link vererek verim alabilirsiniz.
  Burada abartıya kaçmadan ve kalitesiz link almadan devam etmelisiniz yoksa ilerleyen zamanlarda sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca hit alabileceğinizi inandığınız platformlara (forum, sözlük gibi) konular açın veya alakalı açılmış konulara cevaplar yazın. Sitenize verilen linkten ziyaretçi gelirse o zaman faydasını fazlasıyla görebilirsiniz.
   
  Secret bunu beğendi.
 8. Secret

  Secret Kayıtlı Kullanıcı

  Teşekkür ederim. Konu açık kalsın. İlerleyen zamanlarda yaptıgım işlemler ve ilerlemeyi konu altında ara ara paylaşırım. Birileri içinde yol gösterici olmuş oluruz umarım.
   
  SiyahGiyen bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş