Webmaster Tools hesabının google nezdinde değeri var mıdır?

'Soru Cevap' forumunda antijen tarafından 22 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. antijen

  antijen Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba arkadaşlar, bundan 3-4 yıl öncesine kadar website işleriyle uğraşıyor iyi gelirler elde ediyordum. Açtığım sitelerde SeNUKE aracını kullandım, 5-6 ay kadar iyi paralar kazandım ve sonrasında gelen güncelleme ile web 2.0 baclink, imleme ve makale sitelerine gönderdiğim aşırı linklerden dolayı sitelerim filtreye girdi.

  Buraya kadar herşey normal çünkü kullanılan yöntem ile kalıcı olmanın imkanı yoktu.

  Uzun bir süre website işlerini bıraktım. Arada ufak tefek denemelerim oldu fakat siteadı denemelerinde ilk sayfaya gelemeyip hep hevesim kaçtı.

  Geçenlerde bir yerde okuduğum makalede google'in webmaster tools hesaplarına göre de yeni açılan siteye şüpheci gözle bakabileceği yazılmıştı. Açtığım siteleri hep aynı google hesabı üzerinden webmaster tools'a ekliyorum. Google'in peşin yargıya varıp bu adam geçmişte böyle böyle işler yaptı bu sitesi de onlar gibidir deme ihtimali var mı?

  Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
   
 2. cengiz5230

  cengiz5230 Kayıtlı Kullanıcı

  ''Google'in peşin yargıya varıp bu adam geçmişte böyle böyle işler yaptı bu sitesi de onlar gibidir deme ihtimali var mı? ''

  Düşünce olarak haklı olabilirsiniz ama 4 yıldır aynı hesabı kullanıyorum çok sitem banlandı vs vs oldu ama şuanda sitelerimin 8-9 tanesi kendi aramalarında ilk 3 de öyle bir düşünceye sahip olsa beni barındırmazdı diye düşünüyorum :) Siteler Google algoritmalarına uygun olduktan sonra sitelerin kimin olduğu Google'nin umrunda değil diye düşünüyorum.
   
 3. antijen

  antijen Kayıtlı Kullanıcı

  yorumunuz için tesekkur ederim hocam yorumunuzdan pekte onemli olmadığı goruluyor.
   
 4. cengiz5230

  cengiz5230 Kayıtlı Kullanıcı

  Aynen google siteye bakar sahibine değil:)
   
 5. mdmx

  mdmx Kayıtlı Kullanıcı

  Her türlü algoritmayı geliştiren Google, buna dayanarak da algoritmasını geliştirmiştir elbet. Bir puanlama sistemi bile yapabilir, çok basit bir iş bu onlar için. Hatta IP'yi bile gözetiyordur.

  İncik cincik şeylere dikkat eden bir algoritma, en basitinden, kendi veritabanında tuttuğu kayıtları neden referans almasın?
   
 6. antijen

  antijen Kayıtlı Kullanıcı


  Sabit ip kullanıyorum, bu olayı nasıl aşabilirim sizce? Bir vps alıp oradan mı yapmalıyım webmaster tools işlemlerini vs. sizce?

  Blogger açısından dedikleriniz doğru olabilir hocam fakat bizim bahsettiğimiz konu webmaster tools'a eklenen siteleri eskiden açılmış olan siteler etkiler mi? Ön yargılı davranır mı
   
 7. cem120

  cem120 Kayıtlı Kullanıcı

  alakasi yok dicektim ama ekli olan sitelerinizden link analizi backlink analizi yapiyor
   

Bu Sayfayı Paylaş