Wordpress reCaptcha Eklentisi

'Keşfim Var' forumunda MertcanGokgoz tarafından 22 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. MertcanGokgoz

MertcanGokgoz Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba arkadaşlar

internetde gezinirken açık kaynak kodlu bir şekilde yayınlanan ve wordpress için kullanabileceğimiz Google recaptcha plugin dosyalarını fark ettim ilk başlarda çalışmıyordu yada hatalar veriyordu bende kendi sitemde kullanabilmek adına bir kaç düzenlemede bulundum.

-Giriş alanını koruma
    -Yorum alanını koruma
    -Kayıt alanını koruma
    -Unutulan şifre alanını koruma

Belki kullanmak isteyen arkadaşlar vardır diyede buraya eklemek istiyorum.

İndirme Adresi : Tıklayın

2. Alper Kanık

Alper Kanık Kayıtlı Kullanıcı

wp siteler de özellikle yorum spam nedeni ile captcha kullanmaktayım, akismetten daha fazla işe yarıyor. Teşekkürler

3. Metallica

Metallica Kayıtlı Kullanıcı

bu capcha aşılıyor ne yazıkki ben caydırıcılıgı yok o yüzden soru cevap eklentilerini kullanmanızı tavsiye ederim.

MertcanGokgoz bunu beğendi.
  4. ahmetsahin

ahmetsahin Kayıtlı Kullanıcı

Henüz bunu denemedim ama bende sitemde normal Captcha eklentisini kullanmaktayım ve bir süredir siteme çince tarzı yorumlar gelmeye başladığı için, normal Captcha nın artık ömrünü doldurduğunu düşünüyordum, bu sebeple bir süredir araştırma yapmaktayım gördüğüm kadarıyla orjinal soru cevaplı güvenlik soruları daha fazla güvenlik sağlıyor (ama belli aralıklarla soru ve cevapların değiştirilmesi gerekiyor, yoksa oda patlıyor) özellikle yazı ve sayıyla yapılan toplama çıkarma sorularından iyi verim alındığı yoğun görüşler arasında.

Son düzenleme: 5 Şubat 2015
  5. isousluer

isousluer Kayıtlı Kullanıcı

Ben de Captcha kullanıyordum fakat yorum yapanlara ekstra bir alan doldurtmamak için kaldırdım. Akismet kurdum şuan.

6. grafen

grafen Kayıtlı Kullanıcı

Üye olurken de çıkıyor mu bu eklenti

7. MertcanGokgoz

MertcanGokgoz Kayıtlı Kullanıcı

Evet hocam üyelikde vs hepsinde çıkıyor.Ancak bu sistemi geçen botlarda var arkadaşların dediği gibi bazı azılı çin botları bunuda geçebiliyor...

Bu Sayfayı Paylaş