.xyz uzantısı hk.

'Lak Lak' forumunda administrator tarafından 13 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. administrator

  administrator Kayıtlı Kullanıcı

  selam dostlar

  yakın zaman önce 10-15 tane tek kelimelik iddialı olabilecek .xyz domainler aldım. araba.xyz,arabalar.xyz gibi düşünün lütfen.

  yani konuyu açacak uygun bir kategori bulamadığım için buraya açayım dedim, maksat lak lak olsun :)

  1- Uzun vaadede popüler olabilecek bir uzantı mıdır,
  2- Ziyaretçi gözü ile baktığınızda (içerik konusunda yeterli olduğunu düşünün) hafızalara kazınma konusunda arabalar.com, arabalar.co, arabalar.net gibi popüler uzantılarla kıyaslarsanız sonuç ne olur,
  3- Seo konusunda yatırım yapılabilecek / emek harcanabilecek bir uzantı mıdır,

  Bakalım sizler ne düşünüyorsunuz?
   
  cagkansezgin bunu beğendi.
 2. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  XYZ domainler popüler olabilecek domainler değildir diye düşünüyorum. COM, NET, ORG, CO ya da bu gibi domainler ile bile kıyaslanamaz. SEO konusunda da ben şahsen konuşmak gerekirse yatırım yapmam bu gibi domainlere. Ama aldıysanız yine de değerlendirip deneyim edinmekte yarar var.
   
 3. zcataloglu

  zcataloglu Kayıtlı Kullanıcı

  seo çalısmana baglı :D bos bırakırsan zaten bişeye yaramayacak :) akılda kalıcılıgını bilemem ama seo konusunda diger domainlerden hiçbir farkı olmayacakdır zaten . :D
   
 4. monolog

  monolog Kayıtlı Kullanıcı

  SEO konusunda sıkıntı yaşamazsın. Uzun vadede iş yapabilir, şuan insanlar .xyz domainlere aşina değil ancak bir zaman gelecek sağlam .xyz domainleri TV reklamlarında göreceğiz ve insanların kafasına yerleşecek, ha işte o zaman kazandırır.
   
 5. Ramiz TAYFUR

  Ramiz TAYFUR Kayıtlı Kullanıcı

  .xyz uzantılar şimdiye kadar sonuç vermiş uzantılar değil. Nedeni ise verimli bir şekilde kullanılmadığı için sonuç vermesi için projeye ve içeriğe değer verdikten sonra olmayacak diye birşey yok.
   

Bu Sayfayı Paylaş