Yazıyı sayfalara bölmenin etkisi nedir?

'Soru Cevap' forumunda emrecmrt tarafından 27 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. emrecmrt

emrecmrt Kayıtlı Kullanıcı

Bir site hazırlıyorum ve yazılar bazen çok uzun olması gerekebiliyor özellikle bir şeyleri sıfırdan açıklarken bol resim ve metin olabiliyor benim sorum bu makaleyi sayfalara bölsem kullanım kolaylığı, ziyaretçilerin tepkisi ve SEO açısından etkisi ne olur?
    Mesela; 5 adımda yağlarınızdan kurtulun. gibi...

2. SiyahGiyen

SiyahGiyen Moderatör

Ziyaretçi sitende daha çok kalacak ve daha çok sayfa gezecek. Eğer ziyaretçini bu 5 sayfada gezdirebilir isen bu senin için olumlu olacaktır. (Buradaki örnek için söylüyorum -Mesela; 5 adımda yağlarınızdan kurtulun. gibi...-)

3. emrecmrt

Teşekkür ederim.

4. sekeno

sekeno Kayıtlı Kullanıcı

Bazı haber siteleri onlarca sayfalık galeri oluşturup her sayfaya birer cümle yazıyor bu seo açısından olumlu etki yapar mı?

fafafe123 bunu beğendi.
  5. emrecmrt

Evet bazen zararlı olur ama daha güzel bir yol buldum bazı makaleleri ayırıp ayrıca gireceğim bazılarını bu şekilde yapacağım sonra aldığım verime göre hangisinin daha iyi olduğuna karar verebilirim galiba

6. emrecmrt

yeni bir konu açmadan şunu sorabilir miyim: searcengineland'in teması yada en yakın tema nedir acaba gezerken benim isteğime en yakın tema o gibi geldi?

Son düzenleme: 28 Ocak 2015
  7. isousluer

isousluer Kayıtlı Kullanıcı

Her yazıda sayfalama yapmak yersiz olur. Ama bazı konularda sayfalama yapmak daha iyidir. Şöyle ki; Aliexpress üzerinden alışveriş yapmak diye bir yazı hazırlamıştım. Yazıda Aliexpress hakkında genel bilgiler, adım adım sipariş ve dispute açmak ile ilgili bilgiler vardı. Ben bunları sayfalara bölerek daha okunabilir hale getirdim. Eğer sayfalara bölmek yerine tek sayfada hepsini toplamış olsaydım bilgiler birbirine karışacaktı.

Bu Sayfayı Paylaş