Yeni Site Açıldığında İzlenmesi Gereken Yol

'Soru Cevap' forumunda Csx Network tarafından 2 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. Csx Network

  Csx Network Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba, aklıma takılan bir kaç soruyu sormak istiyorum.
  • Mesela genel tarzda blog, siteyi açtım ve içerik girmeye başladım diyelim. Açıldığı gün sitenin Facebook sayfasını, Google+ sayfasını, Twitter, Friendfeed vs. sayfasını açıp siteye eklemek ve imleme yapmak siteye bir zarar verir mi?
  • Gönderileri Google gibi getir yapmak ve ya pinglemek doğru olur mu?
  • Link alımlarına ne zaman başlanmalı? Forum tanıtımı, web 2.0 profil backlink gibi linklerin ne zaman alınmaya başlaması daha etkili ve zararsız olur?
  Herkese çok teşekkürler.
   
 2. caneralcilioglu

  caneralcilioglu Kayıtlı Kullanıcı

  Şahsi fikrim olarak sitenin, paravan sitelerin ve sosyal medya hesaplarının en azından bir süreliğine birbirinden bağımsız belirli bir yere gelmesi gerektiğini düşünüyorum.. Konunun takipçisiyim farklı düşünceleri merak ediyorum..
   
  Csx Network bunu beğendi.
 3. seo sensey

  seo sensey Kayıtlı Kullanıcı

  Öncelikle sitemizin içini tamamen kullanıcı dostu hale getirmemiz gerekiyor. Hız ve kullanım kolayulığı gibi her türlü site içi düzenleme yapıldıktan sonra. Haftada 3-4 yazı yayınlanmalı. Bu yazılar anahtar kelimenin google'ın gözüne sokulmadığı şekilde yazılması doğallık açısından daha iyi. İlk 1 ay boyunca tamamen google'a dayı diyeceğiz işin gerçeği. google gibi getiri kullanma taraftarı değilim. Örümcekler kendileri gelsin ve günlük yazı eklenmese de bir yazı içinde ufak tefek değişiklik yapılması iyidir. Bu şekilde 1 ay devam edip sitede yeterli içerik oluştuğunda 10 tane sağlam makale yazıp bunu zamanlıyoruz 3 güne bir.

  Şimdi site dışı çalışmaya geçebiliriz. 1 ay boyunca da paravan ve sm çalışmaları yapılmalı. Bütün paravanları aynı anda değil de kısa sürede açmak gerek. Bence tanesi 2 liraya farkılı maillerle açtırmak mantıklı.

  1 ay boyunca paravanları besleyip bir ayın sonunda kedi aralarında ve anasiteye link çıkışları yapılması uygun.

  Sosyal medya cahili olduğum için orada nasıl bir çalışma yapılması gerektiği hakkında pek bir bilgim yok.
   
  Csx Network bunu beğendi.
 4. babbab

  babbab Kayıtlı Kullanıcı

Bu Sayfayı Paylaş