• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Yeni Sitelere İlk 1 Ay İçin Öneriler

cagkansezgin

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar;

Ben ilk başta kendi çapımda ve daha sonra SEO sektörüne kurumsal bazda da küçük ve büyük çaplı hizmetler sunmaya başladım. Kendi sitelerim oluyor ve bu siteleri geliştirerek kendime deneyim edindiğim gibi aynı zamanda yeni stratejiler üzerinde çalışırım. Aynı zamanda 10 yıllık bir makale yazarıyım ve bunun avantajlarını çok iyi değerlendiriyorum. Şimdi sizlere birkaç önerim olacak.

Yeni Web Siteleri Kısa Süre İçerisinde Nasıl Hit Kazanır?

1-) Sitelerime ilk açtığımda %100 özgün şekilde en az 500 kelime aranması yüksek makaleler yazarım.
2-) Sosyal medya hesaplarını işi en başında aktif etmem ki 1 ay içerisinde gelebilecek ziyaretçiyi ne olarak algılayabileyim.
3-) İlk günün sonrasında hergün günde 2 ya da 3 full özgün yazı yazarım. Google Keywords Tool aracını kullanarak aranması yüksek ancak rekabeti çok fazla olmayan kelimeler üzerine yoğunlaşırım ki az az da olsa arama motorunda konularımız yüksekte çıksın.
4-) İnce ince wiki backlink, PDF backlink gibi çalışmaları zamana yayarak uygularım.
5-) Siteden ilk 1 ay boyunca sosyal medya hesapları da dahil kesinlikle link çıkışı vermem.
6-) Site içi linklemeyi en iyi şekilde ayarlarım ve ilk 1 ayda ki esas amacım açtığım tüm kategorilerin dolması olur.
7-) Site içi ayarları en iyi şekilde yapın ve kısa, öz bir şekilde ilerleyin.
:cool: Bir ay boyunca kesinlikle tanıtım yazısı almak ve sadece ufak çaplı backlinkler ile link sağlarım.
9-) Anahtar kelimeleri yazı içerisinde direk ANCHOR TEXT olarak geçirmek ve cümle içerisinde kullanarak geçiririm.

1 Ay Sonucunda Neler Elde Ediyorum?

Aşağıdaki verileri en azından 5 sitem için sorunsuzca elde etmişimdir ve bu neden dolayısı ile sizlere bir öneri yazısı sunuyorum.

1-) Yazdığım yazılar başlıklarında en kötü 3.sayfada çıkmaya başlıyor.
2-) Sitenin index hızı 24 - 48 saat arasından 4 - 7 saat arasına düşüyor.
3-) Trustrank değeri en azından 2.000 değerlerine vuruyor.
4-) Sitenin günlük ziyaretçisi minimum 30 - 40 oluyor.
5-) Sitenizin anahtar kelimelerinde ilk 200 sıraya girmesi durumu ortaya çıkıyor.
6-) Alexa değeri bu süre içerisinde 1.000.000 dolaylarına kadar iniyor.

Bunlar benim edindiğim deneyimler arkadaşlar. ÖZGÜN İÇERİK her zaman fark yaratır ve elden bırakılmamalıdır. Mutlaka bu söylediklerimi de dikkate almalısınız.

emekleme döneminde olan sitelerin gelişimini tamamlamaları için söylediklerinize aynen katılıyorum, çok doğru tespit.

Yeni sitelerde piyasadaki rakip siteleri inceleyerek içerik açmak önemli. Rakiplerden daha uzun ve özgün yazı yazdığınız zaman bir adım daha önde oluyorsunuz. Tabi ki resimleri özgünleştirmek de önemli bir detay.

bunlara ilave olarak, sitenin tamamını bir bütün olarak ele aldığımızda ziyaretçilere hızlı yanıt verebilmesi için, görsellerin kalitesi bozulmadan manuel yada scripte veya sunucuya kurulacak eklentiler ile optimize edilmesi büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. önce sunucu sonra kodlama ardından içerik, ayrılmaz 3lü.

Doğal olmaya çalışırken hiç link çıkılmaması ne kadar doğru olur acaba? Sosyal ağ link çıkışları zararlı oluyor mu? Yoksa hata mı yapıyorum hep :D

Doğal olmaya çalışırken hiç link çıkılmaması ne kadar doğru olur acaba? Sosyal ağ link çıkışları zararlı oluyor mu? Yoksa hata mı yapıyorum hep :D

Herkesin tekniği elbette ki farklı ancak yeni bir site için çok ciddi backlink çıkışları doğru değil. Organik bir görüntüden uzaklaştığına inanıyorum. Sosyal medya paketlerinin çok fazla zararı olmaz ancak bunda da aşırıya kaçmamak önemli. Ufak çaplı backlink paketlerinden dahi son dönemde filtreye giren çok fazla firma var. İlk 1 ay boyunca sitenizi gözlemlemek ve ziyaretçi durumunu incelemek çok daha mantıklı olacaktır üstadım.

hocam genel olarak cok faydali bilgiler, kendimde bircok kez bu sekilde iyi baslangiclar yaptim. ancak bence esas eksik noktamiz bundan sonraki adimlar nasil olmali. ilk iki ay cok iyi yukselen site bu hiti asmak icin nelere ihtiyac duyar ve esas sikinti burada baslar. makale icin cok tesekkurler . umarim bahsettigim gibi sonrasi icinde zararsiz yontemler paylasan arkadaslar olur. Daha once paravan blogla bu konuda yeterli oluyordu ancak son bir yil icinde 3 sitem paravan bloglar yuzunden patladi gibi geliyor bu yuzden yeni sitelerde paravan isine hic bulasmiyorum ancak bu sekildede site disi seo adina eksik kaliyor siteler ve hit az kaliyor.

hocam genel olarak cok faydali bilgiler, kendimde bircok kez bu sekilde iyi baslangiclar yaptim. ancak bence esas eksik noktamiz bundan sonraki adimlar nasil olmali. ilk iki ay cok iyi yukselen site bu hiti asmak icin nelere ihtiyac duyar ve esas sikinti burada baslar. makale icin cok tesekkurler . umarim bahsettigim gibi sonrasi icinde zararsiz yontemler paylasan arkadaslar olur. Daha once paravan blogla bu konuda yeterli oluyordu ancak son bir yil icinde 3 sitem paravan bloglar yuzunden patladi gibi geliyor bu yuzden yeni sitelerde paravan isine hic bulasmiyorum ancak bu sekildede site disi seo adina eksik kaliyor siteler ve hit az kaliyor.

Şimdi bu konu ile alakalı olarak bir yazı paylaşacağım üstadım. Elimden geldiğince en organik yöntemleri sunmayı amaçlıyorum. Konuları takip ederseniz bir süre içerisinde bununla alakalı yol çizen bir yazı geliyor. Değerli yorumunuz için ayrıca teşekkürleri bir borç bilirim.

Geri