Yerel Site Açma Planım

'Proje Önerileri' forumunda sekeno tarafından 19 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. sekeno

  sekeno Kayıtlı Kullanıcı

  Üniversite okuduğum şehirle ilgili bir site açmayı planlıyorum. Şehirle ilgili her türlü bilgiyi özgün bir biçimde girerim. Tarihi yerler, gezilecek yerler, şehirdeki ünlülerin biyografileri, yerel yemeklerin tarifleri falan. Siteyi güncel tutmak adınada arada ara ara haber paylaşımı yaparım. Üniversiteyle ilgili de haber paylaşımı falan yaparsam öğrencileride çekmiş olurum. Şehrin adını yazınca ilk 10da çıkınca belki burdaki esnaflardan reklamda alınabilir, onun dışında adsense reklamları eklerim. Eğer site tutarsa subdomain açıp emlak işine bile girilebilir.
  Aklımda böyle bir proje var arkadaşlar. Sizce tutar mı? Daha önce böyle bir işe girmedim. Aylık 300 lira kazandırması yeterli.
   
 2. Winchester

  Winchester Kayıtlı Kullanıcı

  O şekilde isminde ilk 10 girmek için valilik ve belediye ile görüşceksin onlara ben bu şehri çok güzel tanıtacak bir projen olduğunu anlatacan ve para için yapmiyacağını söylicen ve valilik ve belediyeden backlink alacan ve sana sınırsız yardım edecekler başka türlü o şehrin kelmesinde yükselmen çok aşırı zor ben kastamonu için yapıyorum böle bir projeyi valilik ile görüştüm hem backlink alacam hemde bana okadar çok kaynak verdilerki daha önce hiç intertte yayınlanmamış beynim durdu :D
   
  okursan bunu beğendi.
 3. oki

  oki Kayıtlı Kullanıcı

  Kazandıracağı rakamın siteye ayırılacak vakit ile orantılı olacağını düşünüyorum. Şehirden şehre de fark eder mutlaka. Siteyi populer hale getireceğini düşündüğüm birkaç fikir geldi aklıma, paylaşayım:

  - İyi bir chat eklentisiyle öğrencilerin mesajlaşmasına imkan vermek güzel olabilir. Organizasyonlarını, not paylaşımlarını, kiralık ilanlarını vs. site üzerinden yürütürlerse sağlam bir kitle oluşur.

  - Şehirle alakalı tüm ulusal haberleri düzenli olarak sorgulamak ve anında sitede paylaşmak sitenin hitini şehrin ötesine taşıyabilir.

  - Bir sosyal sorumluluk projesi hazırlayıp hem belediye valilik gibi kamu kurumlarına, hem de şehrin ileri gelen iş adamlarına sunarak destek alınabilir. Maliyetli bir proje olması gerekmiyor; bir okula kitap bağışı ya da sokakların temizliği bile birşeydir.

  - Üniversitenin iletişim fakültesi varsa oradan gönüllüler edinip sokak röportajları, videolar vs hazırlatılabilir. Öğrenciler için bir nevi staj olur, ortaya çıkan çalışmalar siteyi bayağı popüler hale getirebilir.

  - Özetle, özellikle öğrencilerin gönüllü paylaşım yapmasını sağlayacak her türlü çalışma bence iyi hit ve gelir getirebilir.
   
 4. sekeno

  sekeno Kayıtlı Kullanıcı

  Belediyenin destek çıktığını bilmiyordum bu iyi olur. Ama burdaki amacım para kazanmak zaten para için yapmadım deyip sonra reklam alırsam ne derler?
   
 5. sekeno

  sekeno Kayıtlı Kullanıcı

  Fikirleriniz çok güzelmiş oldukça beğendim. Öğrenciler için bi emlak bölümünü olması iyi hit getirecektir hatta ordan bile ufak komisyonlar alınabilir. Chat fikride iyimiş.
   
 6. Winchester

  Winchester Kayıtlı Kullanıcı

  Reklam var dersen ne valilik ne belediye kabul eder daha sonradan küçük küçük yapcan sonrasında bahenene sistem çok pahalıya gelmeye başladı sistem ücretlerini karşılamak için reklam alınması gerekiyor dersin ses etmezlerama ilk başta dersen daha başlamadan biter ve o şehrin isminde asla ilk sayfaya çıkmazsın
   
 7. sekeno

  sekeno Kayıtlı Kullanıcı

  Anladım, 150 bin nüfuslu bir şehir için yapmayı planlıyorum. Sizce gelir elde edebilir miyim?
   
 8. Winchester

  Winchester Kayıtlı Kullanıcı

  google elde edemezsin ama esnafdan elde edersin hemde çok büyük gelirler elde edersin php bilginiz nedir ?
   
 9. sekeno

  sekeno Kayıtlı Kullanıcı

  PHP bilgim hiç yok wordpress yada joomla ile yapmayı düşünüyorum. İşimi görürler diye düşünüyorum.
   
 10. Winchester

  Winchester Kayıtlı Kullanıcı

  Valla baya büyük bir emek vercem ben imzamdaki siteye özel kodlama yapmaya başladım. şunu farkettim google özgün kodlanmış sistemlere daha çok değer veriyor
   
 11. sekeno

  sekeno Kayıtlı Kullanıcı

  Haklısın farklılığı seviyor google ama yapabileceğim başka bişi yok mecburen hazır sistemler kullancam. Organik seo çalışması ile yükselebileceğimi düşünüyorum.
   

Bu Sayfayı Paylaş