Youtube Creative Commons Lisansı?

'Diğer Reklam Sistemleri' forumunda CodErode tarafından 9 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. CodErode

  CodErode Kayıtlı Kullanıcı

  Arkadaşlar youtube da özgün video çalışmalarım var. Çekimler tamamen bana ait, fakat sormak istediğim bir husus var ki lisans konusunda kafama takılan bir soru var. Standart youtube lisansı yerine Creative Commons lisansını kullanmamın ne gibi dezavantajları ve avantajları var, bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim, teşekkürler.
   
 2. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Creative Commons telif hakları bazında bir nevi DMCA gibi çalışır. 4 ayrı lisanslama mantığına sahiptir. Klasik Youtube içerik lisansından ziyade bencede bu sistemi kullanmak çok daha mantıklıdır. Daha önce hiç kullanmadım ancak yakın zaman içerisinde videolu içerikler hyazırlayarak bu lisanslama tekniğini kullanacağım.
   
 3. CodErode

  CodErode Kayıtlı Kullanıcı

  Videolarımda o zaman bu lisansı aktif hale getireyim.
   
 4. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Dediğim gibi araştırdığım kadarı ile çok etkin bir lisans. Ben şahsım adına bunu kullanacağım ancak ilerleyen süreçte lisanslama yöntemi ile alakalı yorumlarınızı da esirgemezseniz sevinirim. Çok fazla kişi kullanıyor bu lisanslama yöntemini özellikle yurtdışında.
   
 5. CodErode

  CodErode Kayıtlı Kullanıcı

  Fark edecek düzeyde bir izlenimim yok ama uzun süreçte yatırım olarak girdim bu kanal işine. Ama tabii ilerleyen zamanlarda gördüğüm etkileri bu forumla illa ki paylaşacağım.
   
 6. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Youtube çok ciddi bir kazanç kapısı oldu. Videolarınızın hitap edeceği kitle de elbette ki çok önemli. İzlenen videolar her zaman için kazanç getirir.
   

Bu Sayfayı Paylaş